gardonyiszinhazblog
Útmutatók

 
Színháztörténet

 
Menü
 
Kereső
 
search engine by freefind
 
Magamról

 

1987 óta - amióta Egernek újra van önálló társulata - minden darabot láttam, többször is, akár huszonvalahányszor. Színházi tárgyú írásaim, kritikáim a Heves Megyei Nap színházi mellékletében 1995-96-ban jelentek meg rendszeresen, de a melléklet megszűnése óta is előfordultak különböző lapokban, ma pedig internetes portálokon. 2000 tavaszán egy előadás végén nagy meglepetésemre a színpadra szólítottak a darab szereplői, Örökös Néző címet kaptam tőlük. Természetesen nagyon meghatott, büszke vagyok rá. Mindenkit tisztelek, akár színpadon van, akár a háttérben dolgozik a színház csodálatos világában. Magamat is erős szállal ehhez a világhoz tartozónak érzem. 2010.04.05-én indítottam a blogot. Remélem, kiérdemli az Olvasó folyamatos érdeklődését. J.F.

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
* Napló

KORONAVÍRUS JÁRVÁNY - MENJÜNK!/MENJÜNK-E? SZÍNHÁZBA

2020.09.03. 16:16

Megkezdődött a 2020-21-es színházi évad.
Megkezdődött a koronavírus járvány második hulláma.
A két történés pedig sajnos időben éppen egybeesik.

   A színházak a márciusi kényszerű leállás után éppen csak elkezdtek újraéledni. A szünet mind a művészi munkára, mind a színházak anyagi helyzetére – a társulatok tagjainak anyagi helyzetére is – negatív hatással volt.

És a színházszerető közönségre is, aki csak a hiányérzetet kaphatta az előadások élménye helyett. Most pedig a két bevezető mondatban összefoglalt helyzetből következő dilemmával találja szemben magát.
   Mekkora a kockázat? Merjen-e színházba menni? Azt mindenképp szögezzük le, hogy nem szabad lesajnálni, kinevetni senkit, aki fél a vírustól, a betegségtől – horribile dictu még annál is rosszabb következménytől. Minden ember maga ismeri legjobban körülményeit, fizikai és mentális állapotát, alapvető – inkább félénk vagy inkább bátrabb irányba hajló – jellemvonásait. A döntés nyilván csakis szuverén lehet és nincs alapja másoknak kritizálni.
    De! Aki nem érez áthághatatlan korlátokat, az ne maradjon távol! Rendkívül fontos a színházak alkotóinak is, a nézőknek is, hogy végre újra létrejöhessen estéről-estére az a bizonyos áramkör e két külön és mégis egy tábor között, hogy megszülethessen minden este (jó esetben) a csoda, amit színháznak hívunk.
   Ne maradjon távol akkor sem, ha a járványügyi helyzet jár bizonyos kellemetlenségekkel, amelyeknek nyilván nem örülünk, akkor sem, ha tudjuk, hogy elkerülhetetlenek – de éppen ezért elfogadjuk őket. Konkrétan a Gárdonyi Géza Színházban is mindent megtesznek a biztonságért. A jelenlegi állapot szerint minden néző elfoglalhatja bérletes vagy jegyes helyét korlátozás nélkül, de kérik, hogy az előadásokat csak tünetmentes nézők látogassák. Az épületbe történő érkezéskor hőmérséklet ellenőrzésre is kell számítani. Kérik a nézőket, hogy mindenkinél legyen maszk és azt viseljék a színház egész területén! A Színház egyébként több ponton biztosít kézfertőtlenítési lehetőséget és fokozottan ügyel a közösségi területek, a székek, pultok, kilincsek, mosdók fertőtlenítésére, valamint a nézőtér átszellőztetésére.  Jegyezzük itt meg azt is, hogy aki bérletet, jegyet kíván vásárolni, a jegyirodát ne a megszokott Széchenyi utcai helyén keresse, mert onnan az épület felújítása miatt átköltöztek a Színház előcsarnokába, ahol változatlan időpontokban várják az érdeklődőket.
   Az évad első néhány hetében a kényszerűen elmaradt előadások (bérletes és bérleten kívüli is) pótlása folyik, majd az első új bemutató is egy tavasszal meghiúsult produkció lesz, október 9-én, Csiky Gergely romantikus vígjátéka: A nagymama.
  

Szólj hozzá te is!
Név:
E-mail cím:
Amennyiben megadod az email-címedet, az elérhető lesz az oldalon a hozzászólásodnál.
Hozzászólás:
Azért, hogy ellenőrízhessük a hozzászólások valódiságát, kérjük írd be az alábbi képen látható szót. Ha nem tudod elolvasni, a frissítés ikonra kattintva kérhetsz másik képet.
Írd be a fenti szót: új CAPTCHA kérése
 
Még nincs hozzászólás.
 

 

Kommentek & évek
Friss hozzászólások
 
A blog közösségi csatornái


 
  
 

 

 
Lezárt szavazások