gardonyiszinhazblog
Útmutatók

 
Színháztörténet

 
Menü
 
Kereső
 
search engine by freefind
 
Magamról

 

1987 óta - amióta Egernek újra van önálló társulata - minden darabot láttam, többször is, akár huszonvalahányszor. Színházi tárgyú írásaim, kritikáim a Heves Megyei Nap színházi mellékletében 1995-96-ban jelentek meg rendszeresen, de a melléklet megszűnése óta is előfordultak különböző lapokban, ma pedig internetes portálokon. 2000 tavaszán egy előadás végén nagy meglepetésemre a színpadra szólítottak a darab szereplői, Örökös Néző címet kaptam tőlük. Természetesen nagyon meghatott, büszke vagyok rá. Mindenkit tisztelek, akár színpadon van, akár a háttérben dolgozik a színház csodálatos világában. Magamat is erős szállal ehhez a világhoz tartozónak érzem. 2010.04.05-én indítottam a blogot. Remélem, kiérdemli az Olvasó folyamatos érdeklődését. J.F.

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
* Napló

70 ÉVE TÖRTÉNT – EGRI CSILLAGOK, AZ ADY ENDRE AMATŐR SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT ELŐADÁSA

2022.08.16. 10:00

  1952-ben, az ostrom 400. évfordulóján az egri Ady Endre amatőr színjátszó csoport bemutatta az Egri csillagokat.
  „Méreteiben szinte egyedülálló mozgalom indult meg megvalósításáért. A mag együtt volt, s szorosan felzárkóztak köré azok, akik magukévá tették az előadás ügyét – és sokan voltak ilyenek. A színjátszó-gárda hónapokon keresztül dolgozott.” – írta az előadás rendezője, Forgács (Fink) Kálmán két évvel később a Népújságban.
   A Heves Megyei Hírlap-ban, 2002-ben Kiss Kálmánné, Németh Irén így emlékezett:
   „Hónapokig próbáltuk az esti órákban, munka után. A bemutató előadás 1952. aug. 20-án volt a színházban. Majd egy héten át telt ház mellett ment, napi két előadásban. A sikert jellemzi, hogy neves színészek, köztük Major Tamás is megnézte, és elismeréssel nyilatkoztak a teljesítményről. A 150 fős szereplőgárda törzstagjai hivatalnok, ügyvéd, pedagógus, kőműves, szabó, cipész, vasutas és diák. A statisztéria az egri diákokból állt össze. Társulatunk önfenntartó volt. Kizárólag előadásaink bevételéből fedeztük a költségeket. Mégis az Egri csillagokhoz a Nemzeti Színháztól és pesti jelmezkölcsönzőktől szereztük a jelmezeket. A díszleteket a csapat tagjai készítették."


 

   (* Forgács Kálmánból később hivatásos színész lett, tavaly, születésének 100 éves évfordulóján a blog három részes sorozatot közölt róla , és .)

 

Még nincs hozzászólás.
 

 

Kommentek & évek
Friss hozzászólások
 
A blog közösségi csatornái


  
 

 

 
Lezárt szavazások