gardonyiszinhazblog
Útmutatók

 
Színháztörténet

 
Menü
 
Kereső
 
search engine by freefind
 
Magamról

 

1987 óta - amióta Egernek újra van önálló társulata - minden darabot láttam, többször is, akár huszonvalahányszor. Színházi tárgyú írásaim, kritikáim a Heves Megyei Nap színházi mellékletében 1995-96-ban jelentek meg rendszeresen, de a melléklet megszűnése óta is előfordultak különböző lapokban, ma pedig internetes portálokon. 2000 tavaszán egy előadás végén nagy meglepetésemre a színpadra szólítottak a darab szereplői, Örökös Néző címet kaptam tőlük. Természetesen nagyon meghatott, büszke vagyok rá. Mindenkit tisztelek, akár színpadon van, akár a háttérben dolgozik a színház csodálatos világában. Magamat is erős szállal ehhez a világhoz tartozónak érzem. 2010.04.05-én indítottam a blogot. Remélem, kiérdemli az Olvasó folyamatos érdeklődését. J.F.

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
* Velem/rólam - lapokban, rádióban, televízióban, online térben

2020 MEZŐKÖVESDI ÚJSÁG

 Egykori színházunkat mutatja be

Városunk hajdani kőszínházának történetét eleveníti fel Juhász Ferenc, aki a Színház Egerben (1884-től napjainkig) ... és azon túl című blogján teszi közzé a hétrészes sorozatot.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az elfeledett teátrum - a Magyarországon egyedülálló mezőkövesdi kőszínház igaz története című sorozat első darabja a közelmúltban került fel a blogra, a Prológus részben arról is olvashatunk, hogyan vetődött fel a történet megírásának gondolata, illetve az alapítás előzményeit is megismerhetjük. Kéthetente jelennek meg a részek, a blogon már megtalálható fejezetekben a színház építéséről, annak körülményeiről, az ünnepélyes megnyitóról, illetve visszhangjáról, az épületről, valamint az előadásokról olvashatunk. A sorozat következő részében szintén az előadásokról lesz szó, illetve zárásként arról ír, hogyan ért véget a színház története. Juhász Ferenctől megtudtuk, két hónappal ezelőtt kezdett el foglalkozni a témával, amikor a kezébe került egy 1929-es Mezőkövesd-térkép, rajta a színház épületével. Digitálisan elérhető megyei, illetve hevesi és országos lapokban megjelent információk alapján írta meg a sorozatot saját gondolataival kiegészítve. A szerző fontosnak érezte, hogy megírja a sorozatot, hiszen teljesen egyedülálló, hogy egy kis községben egy amatőr társulat számára színházat építsenek. Két országos színházi portál is átvette a sorozatot, amely a szinhaz.online és a szinhaz.org oldalakon is olvasható.
   BLOG Juhász Ferenc születése óta Mezőkövesden él, a - mai nevén - Szent Imre Tagiskola nyugalmazott magyar-angol szakos pedagógusa. A 90-es évek elején alakított ki szoros kapcsolatot az egri Gárdonyi Géza Színház társulatával, direktorával, folyamatosan meghívottként vesz részt azóta is évadnyitó- és záró társulati üléseken, valamint az Örökös Néző címet is megkapta a színháztól. A 90-es években a Heves Megyei Napban is publikált, kritikákat, riportokat írt, különböző megyei lapokban is jelentek meg írásai. 2010 óta vezeti blogját, ahol változó időközönként, de általában hetente legalább egy bejegyzést közzétesz többféle témában, olvashatunk például riportokat, színházi beszélgetéseket, kritikákat is, illetve írt a 2017-es A vád tanúja című mezőkövesdi előadásról is, amely kritika akkor lapunkban is megjelent. A blog a https://gardonyiszinhazblog.gportal.hu/ internetes oldalon követhető. Dori Anett

 

 

Kommentek & évek
Friss hozzászólások
 
A blog közösségi csatornái


  
 

 

 
Lezárt szavazások