gardonyiszinhazblog
Útmutatók

 
Színháztörténet

 
Menü
 
Kereső
 
search engine by freefind
 
Magamról

 

1987 óta - amióta Egernek újra van önálló társulata - minden darabot láttam, többször is, akár huszonvalahányszor. Színházi tárgyú írásaim, kritikáim a Heves Megyei Nap színházi mellékletében 1995-96-ban jelentek meg rendszeresen, de a melléklet megszűnése óta is előfordultak különböző lapokban, ma pedig internetes portálokon. 2000 tavaszán egy előadás végén nagy meglepetésemre a színpadra szólítottak a darab szereplői, Örökös Néző címet kaptam tőlük. Természetesen nagyon meghatott, büszke vagyok rá. Mindenkit tisztelek, akár színpadon van, akár a háttérben dolgozik a színház csodálatos világában. Magamat is erős szállal ehhez a világhoz tartozónak érzem. 2010.04.05-én indítottam a blogot. Remélem, kiérdemli az Olvasó folyamatos érdeklődését. J.F.

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
* Napló

MI KÖZE VAN A BÁRÁNY USZODA NÉVADÓJÁNAK A SZÍNHÁZHOZ?

2020.10.14. 00:01

    Bárány István, az 1928-as olimpiai játékokon 100 méteres gyorsúszásban ezüstérmes úszó édesapja, Bárány Géza volt az 1904-ben felavatott első egri kőszínház egyik tervezője.
    Volt azonban köze a színházhoz neki magának is, mint műkedvelő színésznek. 1926-ban az Egri Műkedvelők Körének Darázsfészek című előadásában – Zágon István vígjátékában - lépett fel nagy sikerrel. Az Egri Népújság így írt: „Szándékosan hagytuk utoljára az estének egyik legnagyobb meglepetését, amely a fővárosi sajtót is foglalkoztatja: Bárány Pista, az egriek és az összes magyarok büszkesége, a világhírű gyorsúszó bajnok játszotta a darabban George Boyd szerepét. És Bárány Pista a színpadon is szép babérokat aratott. Különösen utolsó jelenetében kacagtatta meg hálás közönségét, mely szűnni nem akaró tapsokkal üdvözölte kedvencét, aki pedig ezúttal nem a vízben, hanem a sárban úszott, mert így kívánta a szerepe…” Ami a fővárosi sajtót illeti, a Színházi Élet szerint „Szűnni nem akaró taps jutalmazta, különösen abban a jelenetben, amikor náthásan, megfázva, az autó-kalandról megérkezik. Bárány Istvánnak egyébként is kicsit náthásnak tűnik a hangja és éppen ezért ebben a náthás-jelenetben olyan tökéletesen természetes volt, hogy alakítását nem tudják Egerben elfelejteni.”


 

Szólj hozzá te is!
Név:
E-mail cím:
Amennyiben megadod az email-címedet, az elérhető lesz az oldalon a hozzászólásodnál.
Hozzászólás:
Azért, hogy ellenőrízhessük a hozzászólások valódiságát, kérjük írd be az alábbi képen látható szót. Ha nem tudod elolvasni, a frissítés ikonra kattintva kérhetsz másik képet.
Írd be a fenti szót: új CAPTCHA kérése
 
Még nincs hozzászólás.
 

 

Kommentek & évek
Friss hozzászólások
 
A blog közösségi csatornái


  
 

 

 
Lezárt szavazások