1987 óta - amióta Egernek újra van önálló társulata - minden darabot láttam, többször is, akár huszonvalahányszor. Színházi tárgyú írásaim, kritikáim a Heves Megyei Nap színházi mellékletében 1995-96-ban jelentek meg rendszeresen, de a melléklet megszűnése óta is előfordultak különböző lapokban, ma pedig internetes portálokon. 2000 tavaszán egy előadás végén nagy meglepetésemre a színpadra szólítottak a darab szereplői, Örökös Néző címet kaptam tőlük. Természetesen nagyon meghatott, büszke vagyok rá. Mindenkit tisztelek, akár színpadon van, akár a háttérben dolgozik a színház csodálatos világában. Magamat is erős szállal ehhez a világhoz tartozónak érzem. 2010.04.05-én indítottam a blogot. Remélem, kiérdemli az Olvasó folyamatos érdeklődését. J.F.
Vasárnapi Ujság - Az első színi szezon műsora - Képeslap az átadás évéből
Az átadásról a Budapesten megjelenő Vasárnapi Ujság is tudósított (1904. augusztus 28-i szám - * az eredeti helyesírással)
Augusztus 20-ikán avatták föl Egerben az új színházat, mely a Hunyadi téren épült, a régi aréna helyén. A fölemeléséhez hozzájárult a város, Heves megye és az állam. A színház Légmán Imre és Bárány Géza mérnökök tervei szerint épült,elfér benne 600 néző, s villamos világítással van ellátva. Az ünnepi előadást Balla Kálmán miskolczi színigazgató jó erőkből álló társulata Gárdonyi Géza prológjával nyitotta meg. A prológban Dobó István, Eger hős védője a főalak,mellette a kovácsmester, egy honvéd s négy szinész szerepel. A prológ után Dobsa Lajos "István király" czimű öt felvonásos drámáját adták elő. A megnyitó előadáson gróf Festetich Andor országos szinészeti felügyelő is jelen volt.
Képeslap 1904-ből
Az első színi szezonban a következő előadásokat láthatták az egri nézők:
Dumas: A három testőr
Gárdonyi Géza: A bor
Herczeg Ferenc: Balatoni rege
Huszka Jenő: Bob herceg
Jókai Mór: Aranyember
Kacsóh Pongrác: János vitéz
Katona József: Bánk bán
Moliere: A fösvény
Shakespeare: A makrancos hölgy
Shakespeare: Rómeó es Júlia.